Mimo trwającej pandemii koronawirusa, Greggs zdecydował się na otwarcie kilku swoich sklepów. Sieć piekarni ponownie otworzy pierwsze sklepy już w poniedziałek 4 maja.
Sieć, która ma ponad 2 050 sklepów, powiedziała, że otworzy 20 z nich w dzielnicy Newcastle w ramach „kontrolowanego procesu”, a kolejne będą otwierane stopniowo.
Greggs zamknął wszystkie sklepy ponad miesiąc temu, zgodnie z wprowadzonymi przez rząd restrykcjami. Na początku tego miesiąca Burger King, KFC i Pret A Manger ponownie otworzyli niektóre restauracje, jednak głównie tylko z dostawą.
Roger Whiteside, prezes Greggs, powiedział, że próba, która potrwa co najmniej dwa tygodnie, będzie obejmować ograniczony asortyment produktów i krótsze godziny handlu.
W liście do pracowników powiedział, że od 8 czerwca ma nadzieję otworzyć około 700 sklepów, w tym 150 sklepów franczyzowych.