Start Coronavirus Setki rodzin z Southampton osiągnęło limit świadczeń

Setki rodzin z Southampton osiągnęło limit świadczeń

806
0

Liczba rodzin dotkniętych pułapem świadczeń w Southampton wzrosła podczas kryzysu koronawirusa, pokazują dane.

Rząd zignorował wezwania organizacji charytatywnych do zawieszenia limitu, przyznając jednocześnie, że pandemia spowodowała rekordowy wzrost liczby dotkniętych nią gospodarstw domowych w całej Wielkiej Brytanii.

Według danych Departamentu Pracy i Emerytur świadczenia 793 gospodarstw domowych w Southampton zostały ograniczone w maju. To prawie dwukrotność limitu z lutego, kiedy 408 rodzin otrzymało obniżony zasiłek mieszkaniowy lub zasiłek Universal Credit.

Limit ogranicza łączną wysokość świadczeń, jakie gospodarstwa domowe mogą otrzymać i obecnie wynosi 20 000 GBP rocznie dla rodzin w Southampton i większości Wielkiej Brytanii, ale 23 000 GBP dla rodzin w Londynie. W całym Hampshire obecna liczba rodzin dotkniętych limitem świadczeń jest dwukrotnie większa niż w lutym.

Liczba rodzin objętych limitem w Wielkiej Brytanii wzrosła w tym okresie do 154 000, co stanowi wzrost o 93%. DWP powiedział, że wzrost, który był największy od czasu wprowadzenia tej polityki w 2013 r., był „spowodowany bezprecedensowym wzrostem o 665% liczby gospodarstw domowych z ograniczeniem zdolności kredytowej Universal Credit, co odzwierciedla wpływ pandemii Covid-19.”

Rząd zdecydował się zwiększyć tygodniową wypłatę Universal Credit o 20 funtów tygodniowo od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. z powodu pandemii, ale sekretarz ds. pracy i emerytur Therese Coffey powiedziała w zeszłym miesiącu, że „nie ma planów” wprowadzenia jakichkolwiek zmian w świadczeniach w tym samym czasie.

PoprzedniWiększe dofinansowanie na transport szkolny
NastępnyTesco stworzy 16 000 stałych miejsc pracy w rezultacie wzrostu sprzedaży online