Start Polecane Setki rodziców z Southampton otrzymuje pomoc w zakresie bezpłatnej opieki nad dziećmi

Setki rodziców z Southampton otrzymuje pomoc w zakresie bezpłatnej opieki nad dziećmi

337
0

Coraz więcej rodziców w Southampton otrzymuje pomoc w pokryciu kosztów opieki nad dziećmi w ramach rządowego programu.

Jednak HM Revenue and Customs uważa, że ​​około 1 miliona kwalifikujących się gospodarstw domowych nie korzysta z programu – podczas gdy szefowie branży obwiniają obecny system finansowania za zbyt złożony.

W Southampton, dane HMRC pokazują, że 1210 rodziców skorzystało z programu pomocy w pokryciu kosztów opieki nad dziećmi w latach 2020-21, w porównaniu z 1030 w poprzednim roku.

Rodziny otrzymują 2 funty za każde 8 funtów, które wpłacą na konto założone na opiekę nad dziećmi – do 2000 funtów na dziecko rocznie lub 4000 funtów na dziecko niepełnosprawne. Program jest dostępny dla dzieci w wieku do 11 lat lub poniżej 16 lat, jeśli są niepełnosprawne.

Jednak nie wszystkie dzieci kwalifikują się do bezpłatnej opieki. Rodzice składający wniosek muszą pracować i zarabiać co najmniej równowartość krajowej płacy minimalnej przez 16 godzin tygodniowo – obecnie 142,56 GBP dla osób w wieku 23 lat lub starszych, ale mniej dla młodszych pracowników.

Nie kwalifikują się również, jeśli ubiegają się o Universal Credit, ulgi podatkowe lub inne świadczenia, lub jeśli jeden z nich zarabia więcej niż 100 000 GBP rocznie.

PoprzedniTesty na wykrycie indyjskiego wariantu koronawirusa w Hampshire
NastępnyMieszkańców Hampshire czeka słoneczny długi weekend