Start Polecane Setki psów w Hampshire dotkniętych śmiertelną chorobą

Setki psów w Hampshire dotkniętych śmiertelną chorobą

813
0

Miliony właścicieli psów nie są świadome śmiertelnej choroby rozprzestrzeniającej się w Wielkiej Brytanii, wynika z nowych badań.

Podczas gdy nieco ponad połowa właścicieli psów jest świadoma nicienia płucnego, 39 procent przyznało, że nie wiedziało dokładnie, co to jest. W Hampshire zgłoszono 593 przypadki tego robaka.

Tysiące przypadków tej potencjalnie śmiertelnej choroby zgłoszono w Wielkiej Brytanii. Jedna piąta właścicieli psów twierdziła, że ​​ich własny pies ma robaka płucnego, a jedna czwarta zna psa, który jest zarażony.

W sumie 19 procent właścicieli psów, których zwierzę rzeczywiście miało przypadek nicienia płucnego, przyznało, że nadal nie miało do końca pewności, co to jest, podczas gdy pięć procent w ogóle o nim nie wiedziało.

Vets4Pets, który przeprowadził badania, współpracuje teraz z firmą Bayer, aby pomóc właścicielom w informowaniu o zagrożeniach związanych z tym śmiertelnym pasożytem.

„Właściciele psów mogą podjąć wiele prostych kroków, aby zapobiec zarażeniu robakiem płuc przez psa, ale upewnienie się, że Twój pies jest leczony profilaktycznie przeciwko robakom płuc zalecanym przez weterynarza co miesiąc, to naprawdę jedyny sposób na zapewnienie im bezpieczeństwa i ochrony”.

PoprzedniObowiązkowe chipy dla kotów
NastępnyPowodzie i chaos na drogach w całej Wielkiej Brytanii