Start Coronavirus Setki pacjentów, którym udało się wyjść z koronawirusa, oddało krew w celu...

Setki pacjentów, którym udało się wyjść z koronawirusa, oddało krew w celu badań

501
0

Setki osób, które zostały wyleczone z koronawirusa oddało krew, aby pomóc w badaniu klinicznym.

Ponad 195 osób oddało swoje osocze, przezroczystą płynną część krwi, która pozostaje po czerwonych krwinkach, do centrum dawców krwi w Southampton na Coxford Road.

NHS Blood and Transplant (NHSBT) zbiera osocze rekonwalescencyjne do próby leczenia koronawirusa, a jeśli próba zakończy się powodzeniem, będzie szeroko stosowana w szpitalach.

Leczenie rekonwalescencyjne plazmą jest eksperymentalnym leczeniem stosowanym przez niektórych lekarzy u osób z chorobą wieńcową. Bogate w przeciwciała osocze osób, które wyzdrowiały, może zostać przetoczone do krwi ludzi, którzy walczą o rozwój własnej odporności.

NHSBT zachęca osoby z Southampton, które miały Covid-19, do skontaktowania się z nimi i oddania osocza. Zdaniem lekarzy osocze z największą liczbą przeciwciał zwykle pochodzi od osób bardziej chorych. Z tego powodu istnieje szczególna potrzeba odzyskania dawców, którzy są mężczyznami lub którzy mają ponad 35 lat lub byli hospitalizowani, ponieważ ich osocze najprawdopodobniej uratuje życie.

Profesor David Roberts, dyrektor medyczny NHS ds. krwi i transplantacji powiedział: „Dziękuję wszystkim w Southampton za oddanie osocza w celu ratowania życia. Potrzebujemy więcej dawców i prosimy osoby, które miały koronawirusa o zgłaszanie się”.

PoprzedniObawy o przyszłość opieki nad dziećmi w Southampton
NastępnyBrak opłaty za zmianę rezerwacji w Ryanair