Start Polecane Setki mieszkańców Southampton wzięło udział w marszu na znak solidarności z Ukrainą

Setki mieszkańców Southampton wzięło udział w marszu na znak solidarności z Ukrainą

377
0

Setki osób zgromadziło się w Southampton, aby okazać solidarność z Ukrainą.

W niedzielę tłumy ludzi zgromadziły się na wielu imprezach w całym mieście, aby stanąć po stronie tych, którzy cierpią w wyniku wojny z Rosją.

Zebrane przy Fontannie Pokoju w East Park osoby różnych ras i środowisk przemawiały w ramach czuwania dla tych, którzy cierpią z powodu konfliktu. Wokół fontanny zapalono świece.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Radę Wyzwań w Southampton. Przewodnicząca grupy, Carol Cunio, powiedziała: „Po prostu nie mogę uwierzyć, że ta okropna rzecz dzieje się ponownie w Europie i wszyscy jesteśmy tutaj, aby o tym pomyśleć, modlić się za ludzi, którzy zginęli po obu stronach”.

Czuwanie odbyło się zaledwie kilka godzin po tym, jak protestujący maszerowali ulicami Southampton, skandując „no more war”, wymachując transparentami z antywojennymi hasłami oraz ukraińskimi flagami.

Protest, który przeszedł z Guildhall Square do Bargate, został zorganizowany przez parę studentów dziennikarstwa Solent University, którzy promowali wydarzenie za pomocą mediów społecznościowych.

PoprzedniPolak zatrzymany za napastowanie seksualnie w klubie nocnym w Southampton
NastępnyHistoryczny zamek uznany za jedno z najbardziej zagrożonych zabytków na świecie