Start Coronavirus Setki mieszkańców Hampshire ukaranych grzywną za łamanie ograniczeń

Setki mieszkańców Hampshire ukaranych grzywną za łamanie ograniczeń

1426
0

Policja w Hampshire nałożyła ponad 500 grzywien za naruszenie przepisów dotyczących koronawirusa w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy pandemii.

Nowe dane pokazują, że w okresie od 27 marca ubiegłego roku do 20 grudnia skierowano do przedsiębiorstw i osób fizycznych w hrabstwie 567 stałych mandatów. Dla porównania, 169 grzywien zostało wydanych w Humberside i 3034 w Northumbrii.

Według National Police Chiefs Council (NPCC) od czasu wejścia w życie przepisów dotyczących Covid-19 wydano ponad 32 000 grzywien na szczeblu krajowym. W okresie od 15 czerwca do 20 grudnia 958 osób zostało ukaranych za nienoszenie nakryć twarzy w sklepach i środkach transportu publicznego.

Przewodniczący NPCC Martin Hewitt powiedział: „Ci, którzy rażąco ignorują przepisy, powinni spodziewać się stałej kary, a my skierujemy nasze środki na tych, którzy popełniają najpoważniejsze naruszenia i narażają innych na ryzyko poprzez swoje zachowanie”.

Chociaż dane NPCC nie obejmują okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku, Home Secretary Priti Patel ujawniła, że ​​w ciągu ostatnich dwóch tygodni wydano ponad 800 grzywien za naruszenia zasad dotyczących koronawirusa.

PoprzedniNational Express zawiesza połączenia na terenie Wielkiej Brytanii
NastępnyMapa bombardowań Portsmouth utworzona z okazji 80. rocznicy wydarzeń