Start Polecane Setki miejsc pracy obiecanych dla Southampton w ramach planu naprawczego po koronawirusie

Setki miejsc pracy obiecanych dla Southampton w ramach planu naprawczego po koronawirusie

793
0

Hampshire uzyska bardzo potrzebną pomoc w postaci pakietu rządowego o wartości 15,9 miliona funtów, który pomoże stworzyć 730 miejsc pracy i 1560 domów.

Port w Southampton otrzyma piąty terminal wycieczkowy, a 100 miejsc pracy powstanie w centrum ekologicznych statków zrobotyzowanych na Woolston. Rządowy fundusz Getting Building Fund przekazuje w całym kraju 900 milionów funtów na projekty, które mogą przyspieszyć ożywienie gospodarcze.

Mówi się, że pieniądze na programy przedłożone przez Solent Local Enterprise Partnership (LEP) „pomogą pozycjonować Solent jako brytyjską stolicę renesansu wybrzeża”, wykorzystując nową technologię do rewitalizacji społeczności i poprawy wyników środowiskowych dużego sektora generującego węgiel.

Dyrektor naczelna Solent LEP Anne-Marie Mountifield powiedziała: „Jest to niezrównana okazja, aby ponownie uruchomić gospodarkę turystyczną Solent, która została tak głęboko dotknięta w 2020 roku.” „Inwestycje w naszą wiodącą na świecie branżę wycieczkową przyniosą korzyści nie tylko sektorowi, ale również stanowią silne wsparcie dla naszych lokalnych łańcuchów dostaw, połączeń transportowych, handlu detalicznego i hotelarstwa, które opierają się na bazie klientów generowanej przez działalność w porcie.”

Plany powinny wygenerować 3630 miejsc pracy, odblokować 2800 m2 powierzchni handlowej i poprawić lub stworzyć 42 500 m2 przestrzeni publicznej.

PoprzedniTesty na obecność koronawirusa z wynikiem w 90 minut
NastępnyEasyjet i Ryanair: zasady dotyczące noszenia maseczek przez dzieci