Start Polecane Setki bezdomnych dzieci w Southampton na początku lockdownu

Setki bezdomnych dzieci w Southampton na początku lockdownu

857
0

Dane pokazują, że na początku lockdownu setki dzieci w Southampton było bezdomnych lub przebywało w tymczasowym zakwaterowaniu.

Organizacja charytatywna Shelter stwierdziła, że ​​„nie do zniesienia” jest to, że dziesiątki tysięcy dzieci w całej Anglii nie miały stałego domu, gdy wybuchła pandemia. Dane Ministerstwa Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych (MHCLG) pokazują, że pod koniec marca 311 dzieci ze 146 gospodarstw domowych przebywało w tymczasowych kwaterach w Southampton.

W całej Anglii 31 marca przebywało w tymczasowych kwaterach 129,380 dzieci – najwięcej od 2006 roku. Organizacja Shelter twierdzi, że pandemia spotęgowała istniejący wcześniej kryzys mieszkaniowy spowodowany przez wysokie czynsze od osób prywatnych, cięcia zasiłków mieszkaniowych i chroniczny niedobór przystępnych cenowo domów socjalnych.

Dyrektor naczelna Polly Neate powiedziała: „To nie do zniesienia, gdy myśli się, że dziesiątki tysięcy dzieci były już bezdomne, kiedy wybuchła pandemia.” „Życie w tymczasowym zakwaterowaniu jest dla dzieci bardzo destabilizujące i może zakłócić ich rozwój”. Wezwała rząd do inwestowania w domy socjalne dla lokalnych społeczności, aby uratować pokolenie przed bezdomnością.

PoprzedniAldi startuje z usługą “click and collect”
NastępnySouthampton: zamaskowani bandyci zaatakowali kobietę w jej własnym domu