Start Southampton Ścieżki rowerowe na The Avenue w Southampton mają pozostać na stałe

Ścieżki rowerowe na The Avenue w Southampton mają pozostać na stałe

521
0

Ścieżki rowerowe na jednej z najbardziej ruchliwych dróg w Southampton mają pozostać na stałe, aby chronić pieszych i uczynić podróże bezpieczniejszymi.

The Avenue ma zostać poddana dalszym udoskonaleniom, aby zachęcić więcej osób do chodzenia pieszo lub do jazdy na rowerze oraz by wspierać bezpieczniejsze i bardziej zrównoważone podróżowanie w okolicy.

Plany zakładają, że obecne tymczasowe ścieżki rowerowe wzdłuż The Avenue pozostaną na stałe między Winn Road a podziemnym przejściem tunelem na The Common.

Data decyzji nie została jeszcze potwierdzona przez Radę.

W maju zeszłego roku zainstalowano tymczasowe pasy, aby wspierać dystans społeczny i aktywne podróżowanie w ramach strategii rady wobec walki z Covid-19, zapewniając jednocześnie możliwość przetestowania infrastruktury rowerowej na tej głównej trasie.

Po 15-miesięcznym okresie próbnym pasy mają  stać się stałym elementem trasy rowerowej SCN5 łączącej centrum Southampton z Chandler’s Ford.

Jednocześnie ścieżka stanie się częścią innej kluczowej odcinkiem trasy Southampton Cycle Network (SCN).

Badane są również nowe „ciche ulice”, które mają na celu połączenie tras rowerowych na bocznych drogach biegnących równolegle do The Avenue.

Radny Jeremy Moulton, zastępca lidera i członek gabinetu ds. rozwoju, powiedział: „Cieszę się, że mogę ogłosić ten kompleksowy pakiet ulepszeń w zakresie ruchu pieszego i rowerowego, zarówno na The Avenue, jak i w okolicznych lokalizacjach.

„Wspiera to nasze zaangażowanie w inwestowanie w zrównoważone podróżowanie, jednocześnie zapewniając  utrzymujemy płynność w ruch na naszych głównych trasach, a także przyczyniając się do rozwoju  Southampton, w czasie gdy wychodzimy z pandemii.

„Jest to zrównoważone podejście, które stanowi prawdziwe korzyści dla lokalnych mieszkańców i wszystkich użytkowników dróg podróżujących trasą przez The Avenue do i z miasta”.

PoprzedniPlanujesz kupić używane auto? Spiesz się!
NastępnyPETA zaprezentuje „pieczonego psa” podczas protestu w centrum Southampton