Start Southampton Ścieżki rowerowe i parkingi park and ride – nowe plany transportowe dla...

Ścieżki rowerowe i parkingi park and ride – nowe plany transportowe dla Southampton

352
0

Więcej obszarów zamkniętych od ruchu samochodowego w centrum miasta, nowe parkingi typu park and ride, bezpieczne ścieżki reowerowe a przede wszystkim mniej zanieczyszczeń – tak mogłoby wyglądać Southampton w przyszłości.

Rada Miasta ogłosiła swój 20 – letni plan transportu, który ma zmienić sposób użytkowania miasta. Projekt o nazwie Connected Southampton 2040 określa wizje Southampton, w którym żyje się zdrowiej i bezpieczniej.

Kluczowe kwestie przedstawione w projekcie obejmują sieć parkingów Park and Ride, z których korzystać mogłyby osoby dojeżdżające do pracy, a także osoby odwiedzające centra handlowe i rekreacyjne. Jest to coś co sąsiadujące miasta, takie jak Winchester czy Portsmouth mają od dziesięcioleci. Parkingi znajdują się poza głównymi granicami miasta, a z nich dostępne są autobusy przewożące zarówno mieszkańców, jak i turystów po całym regionie.

Kolejnym krokiem będzie stworzenie „Liveable City Centre”, gdzie piesi mieliby pierwszeństwo przed pojazdami. Radni podkreślają, że plan zakłada przekształcenie Southampton w miejsce, gdzie ludzie chcą żyć, pracować i spędzać czas.