Start Polecane Ścieżka rowerowa w Southampton – „kompletna strata pieniędzy”

Ścieżka rowerowa w Southampton – „kompletna strata pieniędzy”

531
0

Ścieżka rowerowa w Southampton kosztująca ponad 150 000 funtów została uznana za „całkowitą stratę pieniędzy” po tym, jak jedna trzecia ścieżki została usunięta trzy miesiące później.

Rada Miejska Southampton wydała 152 419,50 funtów na ścieżkę rowerową w The Avenue i Bassett Avenue. Jednak problemy z ruchem drogowym oznaczały, że odcinek 2 km (1,2 mili) w Bassett Avenue, zainstalowany pod koniec maja, został ponownie usunięty na początku września.

Rada stwierdziła, że ​​program próbny przyniósł „korzyści i wyzwania”. W maju Departament Transportu przeznaczył 225 milionów funtów na nadzwyczajne fundusze, aby pomóc radom wprowadzić środki, takie jak ścieżki rowerowe i bezpieczniejsze skrzyżowania w Anglii, aby odciążyć drogi i sieci transportu publicznego.

Radny Green City Steve Leggett powiedział, że władze Partii Pracy zostały poproszone przez rząd o wprowadzenie środków „natychmiast” i dokonanie ich oceny przy użyciu „danych w czasie rzeczywistym”.  Powiedział, że wprowadzono szereg „poprawek” – w tym odcinek Bassett Avenue pomiędzy rondem Winchester Road i rondem Chilworth Road – ale ogólnie plan był „skuteczny w zachęcaniu większej liczby mieszkańców Southampton do chodzenia i jazdy na rowerze”, według Lokalnej Demokracji Usługa raportowania.

Jednakże Royston Smith, konserwatywny poseł z Southampton Itchen, powiedział, że ścieżki rowerowe „były i są kompletną stratą pieniędzy”. „W większości nie zwiększono zainteresowania kolarstwem i o ile wiem, nie zachęcono ani jednego kierowcy do opuszczania samochodu” – powiedział poseł.