Start Polecane SCC popiera raport, który sugeruje, że zanieczyszczenie powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym

SCC popiera raport, który sugeruje, że zanieczyszczenie powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym

690
0

Rada Miasta Southampton poparła nowy raport dotyczący skutków zanieczyszczenia powietrza, który mówi, że brudne powietrze powoduje problemy ze zdrowiem psychicznym.

Artykuł opublikowany przez Yale School of Public Health sugeruje, że zanieczyszczenie powoduje „olbrzymią” redukcję inteligencji. Badania przeprowadzono w Chinach, jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie, a 95 proc. jego populacji oddycha niebezpiecznym powietrzem. Okazało się, że wysoki poziom zanieczyszczeń doprowadził do znacznego spadku wyników testów. Teraz naukowcy mówią, że zaobserwowane efekty są istotne dla zanieczyszczonych miast na całym świecie, w tym w Southampton.

“Zdrowie mieszkańców Southampton ma dla nas ogromne znaczenie i jesteśmy mocno zaangażowani w poprawę jakości powietrza w mieście, co bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie” – powiedział przewodniczący rady Chris Hammond.”Te nowe badania, oprócz raportu rządowego z zeszłego roku, stwierdzają, że zła jakość powietrza stanowi największe zagrożenie dla zdrowia publicznego w Wielkiej Brytanii”.

Obecna konsultacja Rady Miejskiej w sprawie czystego powietrza sugeruje, że pojazdy komercyjne mogą być obciążone do 100 funtów dziennie za wjazd do miasta w celu obniżenia emisji.

Radny Hammond dodał: “Ograniczenie emisji i zanieczyszczenia powietrza będzie miało trwały wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców miasta. Proponowane wprowadzenie strefy czystego powietrza przyczyniłoby się do ochrony zdrowia publicznego, ale Rada obawia się, że należy to zrobić bez niepotrzebnego obciążania przedsiębiorstw, gości i mieszkańców”.

PoprzedniMatka zamordowanej nastolatki prosi Facebook o udostępnienie danych konta domniemanego mordercy
NastępnyDzień otwarty w Southampton General Hospital