Start Wiadomości Sankcje na współpracowników Abramowicza

Sankcje na współpracowników Abramowicza

271
0

Wielka Brytania objęła sankcjami dwóch kolejnych rosyjskich oligarchów, Eugene’a Tenenbauma i Dawida Dawidowicza. Jak poinformowało brytyjskie MSZ, są oni bliskimi współpracownikami innego oligarchy, Romana Abramowicza.

Jak podało w komunikacie MSZ, wartość aktywów, z którymi wiązani są obaj oligarchowie, to 10 mld funtów. Decyzja oznacza, że liczba oligarchów i członków ich rodzin, na których nałożono sankcje po rosyjskiej napaści na Ukrainę, wzrosła do 106.

Tenenbaum sam określa się jako jeden z najbliższych biznesowych partnerów Abramowicza, jest m.in. jednym z dyrektorów klubu piłkarskiego Chelsea Londyn, który Abramowicz obecnie sprzedaje, a w dniu rosyjskiej napaści na Ukrainę przejął kontrolę nad wiązaną z nim firmą inwestycyjną Evrington Investments Limited. W marcu tę samą firmę przejął z kolei Dawidowicz, który opisywany jest jako prawa ręka Abramowicza.

Obaj mają zamrożone aktywa, a każdy samolot lub statek, który posiadają, czarterują, kontrolują bądź obsługują zostanie na terenie Wielkiej Brytanii zatrzymany. Ponadto na Dawidowicza nałożono zakaz wjazdu do tego kraju. Sam Abramowicz został objęty sankcjami przez Wielką Brytanię w marcu.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPo raz pierwszy od 30 lat inflacja w UK wzrosła do 7 proc.
NastępnyProblemy techniczne programu NHS Healthy Start Voucher