Start Coronavirus Sanitariusze zbadają pacjentów na obecność Covid

Sanitariusze zbadają pacjentów na obecność Covid

386
0

Sanitariusze z Hampshire testują pacjentów pod kątem koronawirusa przed przewiezieniem ich do szpitala w ramach pionierskich badań.

Ratownicy medyczni w South Central Ambulance Service (SCAS) testują pacjentów pod kątem Covid-19 w domu – w tym również tych bez objawów – jeśli muszą zostać przewiezieni do szpitala w ramach nowej inicjatywy mającej na celu przyspieszenie przekazywania i szybszego zwalniania załóg.

Obecnie testy, które są używane do wykrywania wirusa u osób bez objawów, są stosowane tylko wtedy, gdy pacjenci przewożeni karetką bez potwierdzonego Covid-19 przybywają do szpitala z miejsc takich jak oddziały ratunkowe czy położnicze.

Test polega na pobraniu wymazu z nosa i / lub ust, który jest następnie mieszany z roztworem wykrywającym obecność wirusa. Kropelki są następnie umieszczane na urządzeniu, a wynik jest dostarczany w ciągu 30 minut.

Badanie pilotażowe obejmie testy przeprowadzone przez wyszkoloną załogę karetki pogotowia pacjentom w momencie podjęcia decyzji o przewiezieniu ich do szpitala, z udziałem wszystkich pacjentów powyżej 18 roku życia – z objawami lub bez.

Proces ten umożliwia, że pacjent otrzyma wyniki badań w dniu przybycia lub wkrótce po przybyciu, aby poinformować lekarzy medycyny wtórnej, którą ścieżkę leczenia należy zastosować.

„Pandemia sprawiła, że ​​szpitale szybko zorganizowały oddzielne ścieżki przyjmowania pacjentów, z kolorem czerwonym ( Covid-19 dla pacjentów zgłaszających objawy oraz z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem), a zielonym (bez Covid dla pacjentów nie zgłaszających objawów i bez podejrzenia lub potwierdzonej infekcji)” – powiedział Dr John Black, dyrektor medyczny w SCAS.

„Oczekujemy, że zastosowanie przedszpitalnych testów będzie miało bezpośredni i pozytywny wpływ na zmniejszenie opóźnień przekazywania pacjenta”.

PoprzedniRząd radzi, aby wstrzymać się z rezerwacją wakacji
NastępnyPrzedstawiono plany programu masowych testów Covid w Southampton