Start Wiadomości Samsung rezygnuje z siedziby w Londynie, bo jest to „miasto dla bogatych”

Samsung rezygnuje z siedziby w Londynie, bo jest to „miasto dla bogatych”

551
0

Samsung, jeden z największych światowych gigantów zrezygnował z siedziby w Londynie na rzecz Berlina. Przedstawiciele firmy twierdzą, że stolica Wielkiej Brytanii „nie jest fajnym miastem chyba, że jesteś bogaty”.

W Londynie miała powstać siedziba, wartego 150 milionów dolarów, projektu Samsung Next. Władze koreańskiej firmy zdecydowały jednak, że ze względu na niższy koszty życia Berlin będzie bardziej odpowiednim miejscem do rozwijania biznes – informuje Evening Standard.

Felix Petersen, dyrektor zarządzający w Europie, że „w Londynie coraz trudniej jest budować firmy” i że w stolicy „brakuje dzielnic z przystępnymi cenami”. Na zarzuty niemal natychmiast odpowiedziało londyńskie City, które uważa, że stolica nadal przyciąga inwestorów z całego świata.

– W Berlinie można robić wiele rzeczy bez dużych pieniędzy, możesz jeździć na rowerze lub siedzieć w parku. Jest tam wiele stref niekomercyjnych. Można eksperymentować i bawić się technologią w bardziej przyjaznym środowisku.  W Londynie koszty utrzymania, koszty infrastruktury oznaczają, że nie jest to przyjazne miejsce, jeśli nie jesteś naprawdę bogaty. Nie da się tutaj żyć, zwłaszcza jeśli planujesz dzieci – powiedział Petersen.

Zarzuty Samsunga odrzuca także burmistrz stolicy, który uważa, że Londyn pozostaje jednym z najlepszych miast na świecie do prowadzenia biznesu.