Start Polecane Samolot napędzany siłą ludzkich mięśni stworzony przez studentów z Southampton wygrywa zawody

Samolot napędzany siłą ludzkich mięśni stworzony przez studentów z Southampton wygrywa zawody

653
0

Zespół studentów Uniwersytetu Southampton wygrał pierwsze zawody Formula Flight, lecąc przez pięć sekund samolotem napędzanym siłą ludzkich mięśni.

Zespół Lazarus, kierowany przez ucznia Charlesa Dhenina, stanął przed wyzwaniami związanymi z pandemią podczas tworzenia samolotu i wzbijania go w powietrze. Mimo to zespołowi udało się przezwyciężyć przeciwności losu i odnieść zwycięstwo.

Charles powiedział: „Całe doświadczenie związane z projektowaniem, budowaniem i pilotowaniem naszych własnych samolotów napędzanych siłą ludzkich mięśni (HPA) było fantastyczne.

„Dla zespołu było to niesamowite wprowadzenie do świata lotnictwa i inżynierii lotniczej oraz zapewnienie studentom doświadczenia w świecie rzeczywistym.

„Osobiście doprowadziło mnie to do odkrycia mojej pasji do projektowania samolotów, zmotywowało mnie do szybkiego uczenia się i wymyślania, jak sprawić, by moje projekty odniosły sukces, za co jestem bardzo wdzięczny”.

Drużyny kwalifikują się do zawodów, jeśli lecą przez co najmniej pięć sekund samolotem napędzanym wyłącznie wysiłkiem fizycznym pilota.

Piloci często napędzają swoje samoloty pedałowaniem, a zespoły muszą wykorzystać moc podobną do siły sportowca Tour de France, aby utrzymać się w powietrzu.

Jeśli jest wielu uczestników, samolot o najdłuższym łącznym czasie lotu wygra nagrodę w wysokości 1000 funtów.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 22 marca podczas dorocznego wykładu Human Powered Flight Group w Royal Aeronautical Society.

PoprzedniCovid: koniec wymogu izolowania się w Anglii
NastępnyNajlepsze i najgorsze brytyjskie supermarkety ujawnione przez magazyn Which?