Start Coronavirus Salony fryzjerskie mogą pozostać zamknięte nawet przez 6 miesięcy

Salony fryzjerskie mogą pozostać zamknięte nawet przez 6 miesięcy

1514
0

Eksperci rządowi twierdzą, że salony fryzjerskie w Wielkiej Brytanii mogą pozostać zamknięte przez kolejnych 6 miesięcy.

„Metro” poinformowało niedawno, że niektórzy ministrowie naciskają na rząd, aby znieść restrykcje dotyczące pandemii koronawirusa.  Zgodnie z ich planem można by zezwolić na ponowne otwarcie małych sklepów, zakładów fryzjerskich i żłobków. Szkoły również mogłyby zostać ponownie otwarte, jednak odbywałoby się to stopniowo zaczynając od najmłodszych klas. Jednak społeczeństwo byłoby nadal wzywane do unikania zbędnych podróży.

Kolejnym etapem byłoby otwarcie firm zatrudniających mniej niż 50 pracowników. Osoby korzystające z transportu publicznego byłyby proszone o zakładanie maseczek.

Jednak gazeta „The Sun” poinformowała, że salony fryzjerskie i kosmetyczne mogą pozostać zamknięte przez sześć miesięcy lub potencjalnie dłużej, po tym jak rządowi naukowcy poinformowali, że nie ma bezpiecznego sposobu na ich ponowne otwarcie.

Firmy te mogą jednak skorzystać z programu wynagrodzeń skarbu państwa, który dotyczy osób samozatrudnionych. Osoby prowadzące działalność na własny rachunek nie muszą się o to ubiegać, ponieważ do połowy maja HMRC skontaktuje się z osobami kwalifikującymi się do wypłaty.

L’Oréal Professionnel, patron British Beauty Council, wydał przewodnik wsparcia COVID-19, aby pomóc właścicielom salonów i samozatrudnionym fryzjerom, którzy obecnie nie pracują. Przewodnik zawiera szczegółowe informacje na temat bieżących środków rządowych, a także informacje na temat ubiegania się o świadczenia i porady prawne.

PoprzedniMężczyzna z Southampton „postrzelony” w głowę przez gang młodych
NastępnyCoraz więcej ludzi na ulicach i w parkach. Mamy dosyć ograniczeń