Start Polecane Salon samochodowy na St Denys Road może zostać zburzony

Salon samochodowy na St Denys Road może zostać zburzony

466
0

Były salon samochodowy w Southampton mógłby zostać zburzony, aby zrobić miejsce na nowe bloki mieszkalne, jeśli zgodzą się na to władze obywatelskie.

Plany zostały przedłożone Radzie Miasta Southampton, z prośbą o pozwolenie na wyburzenie istniejącego salonu samochodowego przy St Denys Road i zastąpienie budynku dwoma blokami mieszkalnymi.

Propozycja, złożona przez Petra Developments Ltd & Fortitudo Ltd, zakłada, że dwa bloki stworzą 35 nowych domów składających się z mieszkań jedno- i dwupokojowych, a także parking, nowy dojazd i zagospodarowanie terenu.

Jeden blok będzie miał trzy kondygnacje, a drugi pięciokondygnacyjny.

Deweloper twierdzi, że projekt witryny, w pobliżu skrzyżowania Thomas Lewis Way, jest „wysokiej jakości i tchnąłby w witrynę nowe życie”.

Wnioskodawca twierdzi, że istniejący budynek oraz stosunek liczby budynków do działek to „wyraźne niedostateczne wykorzystanie terenów poprzemysłowych”.

Około 15 nowych domów ma być przystępnymi cenowo, ale ostateczna ich wycena będzie uzależniona od rentowności inwestycji.

Do obsługi 35 mieszkań proponuje się łącznie 30 miejsc parkingowych oraz 36 miejsc dla rowerów.

Inwestycja oferuje również „zysk netto” zarówno w miękkiej architekturze krajobrazu, jak i bioróżnorodności.

Plany wykazują, że nasadzenia na tym obszarze będą wykorzystywane, ponieważ miejsce to jest obecnie „zdominowane przez dużą powierzchnię utwardzonych nawierzchni”.

W oświadczeniu projektowym stwierdza się: „Inwestycja umożliwiłaby bardziej efektywne wykorzystanie obecnie niewykorzystanych terenów miejskich w wysoce zrównoważonej lokalizacji.

„Inwestycja zapewni nowoczesne, dostosowane do potrzeb zakwaterowanie, zwiększając podaż jedno- i dwupokojowych mieszkań w mieście”.

PoprzedniŻeglarz zginął podczas wyścigu w Solent
NastępnyPremier Johnson w ukraińskim parlamencie