Start Wiadomości Salmonella w czekoladkach z Aldi. Skażony towar sprzedawano w ponad 100 sklepach

Salmonella w czekoladkach z Aldi. Skażony towar sprzedawano w ponad 100 sklepach

1040
0

Choceur Treasures, pralinki orzechowe w mlecznej czekoladzie, sprzedawane w supermarketach Aldi na terenie Midlands mogą zawierać bakterię Salmonelli. Food Standards Agency (FSA) ostrzega, że spożycie zakażonych słodyczy powoduje biegunkę, wymioty i bóle brzucha.

W skład zakażonej partii wchodzą 200 gramowe opakowania z datą ważności: 1 września 2015. „Władze sieci dyskontów wycofały pozostały produkt z półek, a sklepach, w których sprzedawano skażone salmonellą czekoladki, pojawiły się stosowne ostrzeżenia” – czytamy w oświadczeniu FSA.

„W przypadku kupna produktu, co do którego istnieje podejrzenie, że może pochodzić z zakażonej partii, pod żadnym pozorem nie należy go spożywać, tylko zwrócić do najbliższego dyskontu sieci Aldi” – ostrzega FSA.

Do typowych objawów salmonelli należą nudności, wymioty, biegunka i bóle brzucha, które zwykle pojawiają się do trzech dni od zakażenia i utrzymują się przez tydzień. Salmonella atakuje najczęściej osoby starsze, dzieci o raz te, u których system odpornościowy jest osłabiony.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniFarage: „Lekarze w UK nie mówią po angielsku. Trzeba coś z tym zrobić!”
NastępnyRekordowa populacja Londynu w 2015 roku