Start Polecane Sadiq Khan: „Imigranci muszą znać angielski”

Sadiq Khan: „Imigranci muszą znać angielski”

924
0

Burmistrz Londynu uważa, że imigranci mieszkający na Wyspach powinni uczyć się angielskiego, aby lepiej zasymilować się z Brytyjczykami.

Na spotkaniu w ramach People’s Assembly Sadiq Khan mówił o konieczności nauki angielskiego przez wszystkich imigrantów. Według niego, dzięki umiejętności posługiwania się tym językiem, obcokrajowcy nie tylko będą mogli integrować się z rdzennymi mieszkańcami, ale przede wszystkim będą potrafili porozumieć się z lekarzem, a co najważniejsze będą umieli zgłosić na policji przestępstwo – informuje Express. Khan podczas przemówienia wiele razy podkreślał, jak ważna jest umiejętność porozumienia się z funkcjonariuszami, zwłaszcza po wzrastającej liczbie tzw. ataków hate crime.

W czasie spotkania przedstawiciele mniejszości z Ameryki Łacińskiej wnioskowali o wprowadzenie do brytyjskich szkół języka hiszpańskiego i portugalskiego. Pytali też o możliwość stworzenia ulotek medycznych w ich rodzimych językach. Choć Khan zaznaczył, że wie jak ważna dla Wielkiej Brytanii jest wielokulturowość, to podkreślił wagę nauki języka angielskiego.

– Moje przesłanie jest bardzo proste, zamiast tłumaczyć dokumenty na inne języki, lepiej jeżeli ludzie będą się uczyli angielskiego – mówi Sadiq Khan. Mam odnośnie tego powiedzenie –  jeżeli dasz komuś rybę, zapewnisz mu jedzenie na jeden dzień, jeżeli go nauczysz jak łowić ryby, to zapewnisz mu jedzenie do końca życia. Naucz się angielskiego, a twoje życie będzie łatwiejsze – dodał.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNastolatek zaatakowany nożem w jednej ze szkół w Southampton
NastępnyTo już pewne: Bournemouth Balloon już więcej nie poleci nad miastem