Start Wiadomości Sąd podtrzymał wyrok dla Polaka, który na autostradzie zabił cztery osoby

Sąd podtrzymał wyrok dla Polaka, który na autostradzie zabił cztery osoby

397
0

Kierowca ciężarówki, który podczas jazdy używał telefonu komórkowego i spowodował wypadek, w wyniku którego zginęły cztery osoby dostał wyrok 10 lat więzienia. Mężczyzna odwołał się od decyzji sędziów. 

Tomasz Kroker, lat 31 został skazany przez Reading Crown Court 31 października bieżącego roku. Mężczyzna odwołał się od wyroku. Kolejna rozprawa odbyła się w ubiegły piątek, 1 grudnia.

Kroker, profesjonalny kierowca ciężarówki z czystym brytyjskim prawem jazdy, jechał na północ z Andover na drodze A34 w Berkshire. Do tragicznego wypadku doszło 10 sierpnia ubiegłego roku. Zaledwie na godzinę przed rozpoczęciem podróży Kroker podpisał deklarację, że nie użyje telefonu komórkowego w czasie jazdy.

Przewijając listę utworów muzycznych na swoim telefonie, nie zauważył ruchu na drodze. Zanim spojrzał w górę – na niecałą sekundę przed kolizją – było już za późno, ciężarówka uderzyła w kilka pojazdów. W tragicznym wypadku zgnięła czteroosobowa rodzina.

Obrońca oskarżonego podtrzymywał, że wyrok 10 lat dla Krokera, który zaoferował pomoc na miejscu zdarzenia i wyraził skruchę na sali sądowej, jest za wysoki.

1 grudnia sędziowie uznali, że wyrok 10 lat więzienia dla kierowcy był całkowicie uzasadniony.