Start Polecane Rządowy plan budowy 200 tys. domów w Anglii nie został zrealizowany

Rządowy plan budowy 200 tys. domów w Anglii nie został zrealizowany

468
0

Ogłoszony w 2014 roku, rządowy program „Domy na start” w UK do tej pory nie został zrealizowany. Program miał być sposobem na kryzys mieszkaniowy w Anglii.

Program skierowany miał być do osób powyżej 40. roku życia, zakładał, że takie osoby będą miały szansę zakupić dom z 20% rabatem.

O niedoprowadzeniu plany do skutku poinformował Krajowy Urząd Kontroli. Według danych urzędu, ustawodawstwo dotyczące realizacji projektu nigdy nie zostało przyjęte, przez co domy, które już powstały, nie mogą zostać sprzedane na zasadach zawartych w projekcie.

Założeniem projektu było nie tylko wsparcie osób, które planują zakup domu, ale również rewitalizacja oraz rozwój niektórych obszarów kraju. Domy miały powstać w całej Wielkiej Brytanii. Na pierwsze 60 tys. mieszkań przeznaczonych zostało ponad 2 miliardy funtów.

Według danych National Audit Office (NAO), w latach 2015-16 i 2017-18, Ministerstwo Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządu wydało prawie 174 mln funtów na zakup i przygotowanie miejsc przeznaczonych do budowy domów, m.in. w: Bristol, Basildon, Plymouth, Stockport, Bury, Bridgwater i Cinderford.

NAO poinformował również, że rząd nie ma już budżetu, który mógłby przeznaczyć na projekt „Domy na start”. Tymczasem według analityków, kryzys mieszkaniowy w Anglii dotyka już 8,4 miliona mieszkańców.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniCoraz mniej polskich imigrantów w Wielkiej Brytanii
NastępnyDwóch aresztowanych po tym, jak mężczyzna stracił przytomność w centrum Southampton