Start Polecane Rzadka meduza pochodząca z Australii na jednej z plaży Hampshire

Rzadka meduza pochodząca z Australii na jednej z plaży Hampshire

1353
0

Wzdłuż plaży w Hampshire znaleziono rzadką niebieską meduzę, o której wiadomo, że pochodzi z Australii, czyli tysiące mil stąd.

Niebieskie meduzy, które są większe niż ludzka ręka i pochodzą z wód w Australii, zostały zauważone w Hill Head przez kobietę mieszkającą w okolicy, która szła na spacer. 47-letnia Denise Satchwell, która mieszka w pobliżu, regularnie widuje ryby i meduzy na plaży, ale nigdy nie spotkała tego rodzaju meduz.

Powiedziała: „Chodzę na regularne spacery wzdłuż Hill Head i widziałam wiele dużych, zwykłych meduz, ale po raz pierwszy spotkałam tu taki okaz. Znalezienie go na tym obszarze jest bardzo niezwykłe. Próbowałam przenieść go do wody, ale utknął na dnie plaży.”

„Przychodzę tu kilka razy w tygodniu i spotykam niezwykłe ryby. Byłam ciekawa, czy ludzie nie boją się tu pływać z powodu meduz, ale kiedy zapytałam jednego z pływaków, nie był tego świadomy” – dodała.

NHS zaleca, aby każdy ukąszony przez meduzę spłukał dotknięty obszar wodą morską, a nie świeżą wodą. Powinno się usunąć wszelkie kolce ze skóry za pomocą pincety i zanurzyć dotknięty obszar w bardzo ciepłej wodzie lub tak gorącej, jak to możliwe, przez co najmniej 30 minut.

Podobnie środki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub ibuprofen, mogą pomóc złagodzić objawy.W ubiegłym miesiącu po tygodniu nadmiernego upału na plaży Calshot znaleziono 50 meduz. Eksperci stwierdzili, że ich liczba była częściowo spowodowana zmianami klimatu, które zmieniają nasze ekosystemy.

PoprzedniNowy sklep Homesense stworzy 33 miejsca pracy w Southampton
NastępnyKampania #80WW2