Start Coronavirus Rząd zachęca do przyjęcia przypominającej dawki szczepionki, abyśmy mogli cieszyć się świętami

Rząd zachęca do przyjęcia przypominającej dawki szczepionki, abyśmy mogli cieszyć się świętami

422
0

Ludzie powinni otrzymać szczepienia przypominające Covid w ramach „misji narodowej”, aby uniknąć ograniczeń w okresie Bożego Narodzenia, powiedział sekretarz zdrowia Sajid Javid.

Do tej pory prawie 10 milionów ludzi w Wielkiej Brytanii miało szczepienie uzupełniające, które według Javida było „fenomenalnym osiągnięciem”.

Jednak według danych rządowych około 30% osób powyżej 80. roku życia i 40% osób powyżej 50. roku życia w Anglii jeszcze tego nie zrobiło. Javid zachęcał ludzi do „odgrywania swojej roli”, aby pomóc przetrwać zimę.

NHS England przygotowuje się do zaproszenia kolejnych trzech milionów ludzi na ich szczepienia przypominające w przyszłym tygodniu. Szczepienia przypominające są dostępne w Wielkiej Brytanii dla każdego w wieku powyżej 50 lat, pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej i społecznej oraz osób powyżej 16 roku życia z pewnymi schorzeniami. Mogą to zrobić sześć miesięcy – 182 dni – po drugiej dawce.

Javid powiedział: „Wiemy, że odporność zaczyna słabnąć po sześciu miesiącach, szczególnie u osób starszych i podatnych na zagrożenia, a szczepionki przypominające wzmocnią ich ochronę, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo przez zimę”.

PoprzedniDo 1000 dodatkowych miejsc parkingowych w całym Southampton
NastępnyNowe bilety autobusowe w Hampshire