Start Polecane Rząd wraca do tematu gazu łupkowego

Rząd wraca do tematu gazu łupkowego

330
0

Rząd Wielkiej Brytanii rozważa ponownie pozyskiwanie gazu łupkowego. Rząd wyjaśnia, że wobec gwałtownie rosnących cen ropy i gazu, zaostrzonych przez inwazję Rosji na Ukrainę, należy rozważyć wszystkie opcje dostaw energii.

Brytyjski rząd uważa, że wydobycie gazu łupkowego nie jest krótkoterminowym rozwiązaniem problemów z cenami, to jednak słuszne jest – biorąc pod uwagę niesprowokowaną inwazję Rosji na Ukrainę – warto rozważyć wszystkie możliwe metody wytwarzania i produkcji energii. 

Wielka Brytania wprowadziła moratorium na szczelinowanie hydrauliczne w 2019 r., ale w czwartek rząd opublikuje nową strategię energetyczną, która prawdopodobnie będzie zawierać plany zwiększenia własnej produkcji energii w celu ochrony kraju przed gwałtownie rosnącymi cenami na świecie. Procesowi szczelinowania, który polega na wydobywaniu gazu ze skał poprzez rozbijanie ich wodą i chemikaliami pod wysokim ciśnieniem, ostro sprzeciwiają się ekolodzy, którzy twierdzą, że jest on sprzeczny z brytyjskim zobowiązaniem do osiągnięcia zerowej emisji dwutlenku węgla netto do 2050 roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRoczne opłaty za żłobki dla dzieci wzrosły średnio o 1 500 funtów w ciągu pięciu lat
NastępnyKsiężna Kornwalii odwiedziła Southampton, aby spotkać się z chorymi