Start Coronavirus Rząd Wielkiej Brytanii nadal będzie dopłacał do pensji, ale nie wszystkim

Rząd Wielkiej Brytanii nadal będzie dopłacał do pensji, ale nie wszystkim

1042
0

Brytyjski rząd nadal będzie dopłacał do pensji pracowników, którzy nie mogą wrócić do pracy w pełnym wymiarze godzin z powodu pandemii.

Z końcem października wygasa rządowy program wypłacania przez państwo 80 proc. pensji. Program ten zostanie zastąpiony przez inny wspierający zatrudnienie. Rząd zastrzega jednak, że dopłaty dostaną ci pracownicy, którzy faktycznie będą pracować.

Program zacznie funkcjonować od początku listopada i przewidziany jest na pół roku. Obejmie on tych pracowników, którzy wykonują pracę przez przynajmniej jedną trzecią normalnego wymiaru godzinowego, i za tę część wynagrodzenie będą im wypłacać pracodawcy. Rząd i pracodawcy będą subsydiować po jednej trzeciej utraconego dochodu, przy czym ich maksymalna kwota dopłat będzie wynosić po 697,92 funta miesięcznie. To oznacza, że pracownicy zarabiający przed kryzysem średnią pensję lub mniej będą otrzymywać przynajmniej 77 proc. wcześniejszego wynagrodzenia.

Nowy plan ma zapobiec masowym zwolnieniom, które, jak się obawiano, mogłyby nastąpić po zakończeniu dotychczasowego programu.

PoprzedniMężczyzna opluty i napadnięty w biały dzień obok przystanku autobusowego w Southampton
NastępnyKolejne miasto z zakazem mieszania się w gospodarstwach domowych