Start Polecane Rząd UK zamierza zmienić przepisy, aby przyspieszyć odprawy na lotniskach

Rząd UK zamierza zmienić przepisy, aby przyspieszyć odprawy na lotniskach

339
0

Brytyjski rząd zamierza znieść zakaz przewożenia w bagażu podręcznym płynów o objętości powyżej 100 mililitrów oraz obowiązek wyjmowania laptopów i innego większego sprzętu elektronicznego przed prześwietlaniem bagażu. Zmiany mają wejść w życie najpóźniej za półtora roku.

Brytyjskie ministerstwo transportu ogłosiło, że główne lotniska – takie jak Heathrow i Gatwick oraz Manchester czy Birmingham – muszą najpóźniej do czerwca 2024 r. zainstalować skanery nowej generacji, dzięki którym obowiązujące obecnie zasady dotyczące płynów i elektroniki zostaną zniesione.

Niewłaściwe przedmioty w bagażu podręcznym pasażerów są najczęstszym powodem opóźnień na lotniskach, które ponoszą z tego powodu gigantyczne straty finansowe. Po nowelizacji pasażerowie będą mieli możliwość posiadania dwulitrowych pojemników z płynami i sprzętu elektronicznego w bagażach podręcznych – bez konieczności wyciągania ich na tacę przy odprawie.

Restrykcje dotyczące objętości płynów i obowiązek wyjmowania laptopów wprowadzono w 2006 r. po udaremnionej przez brytyjską policję próbie dokonania zamachów terrorystycznych w czasie siedmiu transatlantyckich lotów z Heathrow.

PoprzedniKobieta potrącona przez dwa pojazdy na przejściu dla pieszych
NastępnyStrajki grudniowe: 1200 żołnierzy zastąpi pracowników karetek pogotowia i Straży Granicznej