Start Coronavirus Rząd UK apeluje, aby nie wyłączać aplikacji Covid

Rząd UK apeluje, aby nie wyłączać aplikacji Covid

420
0

Rząd Wielkiej Brytanii zaapelował do mieszkańców kraju, aby nadal korzystali z aplikacji do śledzenia kontaktów NHS Covid i izolowali się, gdy zostaną o to poproszeni.

Rzecznik szefa brytyjskiego rządu podkreślił, że aplikacja NHS Covid jest „ważnym narzędziem” i sam Boris Johnson nadal jej używa. Oprogramowanie wykrywa odległość między użytkownikami (obecnie 2 m lub mniej) oraz czas spędzony w bliskiej odległości od osoby zakażonej (ponad 15 minut).

System umożliwia mieszkańcom Anglii i Walii, którzy uzyskali pozytywny wynik badania na obecność Covid-19, anonimowe udostępnianie wyników testu, uruchamiając alerty dla osób wykrytych jako „bliski kontakt” w dniach poprzedzających test.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, osoby, które otrzymają takie powiadomienie, proszone są o pozostanie w domu do 10 dni, chociaż Ministerstwo Zdrowia wskazuje, że aplikacja „zawsze miała funkcję doradczą” (w przeciwieństwie do konieczności podjęcia samoizolacji, jeśli otrzymuje się powiadomienie bezpośrednio przez NHS Test and Trace).

PoprzedniPolska: zmieniają się przepisy. Do wypełnienia będzie nowy formularz lokalizacyjny
NastępnySzczepienia przeciw Covid w remizach strażackich w Southampton