Start Polecane Rząd Theresy May podnosi wiek emerytalny

Rząd Theresy May podnosi wiek emerytalny

690
0

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą musieli pracować o rok dłużej, zanim udadzą się na zasłużoną emeryturę. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami torysów podniesienie wieku emerytalnego miało nastąpić w 2044 roku, jednak proces ten przyspieszono o siedem lat.

Zgodnie z informacji przekazanymi przez Davida Gauke, sekretarza  Work and Pensions, obywatele Zjednoczonego Królestwa będą mogli przejść na emeryturę dopiero w wieku 68 lat, o rok później niż obecnie, a zmiany będą obowiązywały od 2037 roku. Polityk tłumaczył, że polityka emerytalna musi zostać zmieniona głównie ze względu na wydłużającą się średnią długość życia – informuje Independent. Zmiany będą dotyczyły osób urodzonych pomiędzy 5 kwietnia 1970, a 6 kwietnia 1978 roku – wszyscy urodzeni przed 5 kwietnia 1970 będą mogli udać się na emeryturę w wieku 67 lat.

Plan konserwatystów został bardzo mocno skrytykowany przez opozycyjną Partię Pracy, która uważa, że zmiany są niczym innym, jak kontynuacją polityki oszczędności. Debbie Abrahams, sekretarz ds. pracy i emerytur w Gabinecie Cieni powiedziała, że plan torysów zmusi 34 miliony Brytyjczyków do pracy o rok dłużej. Jednocześnie laburzyści zapewniają, że gdyby to oni wygrali czerwcowe wybory, to wiek emerytalny zostałby utrzymany na poziomie 66 lat.