Start Wiadomości Rząd spóźnia się z wypłatami dla rolników

Rząd spóźnia się z wypłatami dla rolników

844
0

Ponad tysiąc rolników nie otrzymało swoich unijnych dotacji – informuje BBC.

Państwowa Rural Payments Agency (RPA) odpowiedzialna za opóźnienia zapowiedziała, że rozwiąże sprawę tak szybko jak to możliwe, nie podała jednak żadnych konkretnych terminów.

Do tej pory RPA została ukarana przez Unię Europejską grzywną w wysokości 661 milionów funtów za opóźnienia w wypłacie dotacji. Agencja nadal nie zakończyła rozpatrzenia zeszłorocznych wniosków.

Jak informuje BBC, problem jest na tyle poważny, że niektórym rolnikom brakuje pieniędzy na jedzenie, część z nich żyje na kredyt, inni musieli zacząć korzystać z banków żywności. Fundacja zrzeszająca społeczność rolników zajęła się wydawaniem voucherów do banków żywności dla rodzin z poważnymi problemami finansowymi.

Każdego roku rolnicy otrzymują podstawowe wynagrodzenie z Unii Europejskiej, którego wysokość zależna jest od ilości upraw. Program ma na celu zapewnienie stabilności rolnictwa. Niewypłacone dotacje stanowią dla wielu rodzin nawet do 90 proc. ich wpływów.

– W czerwcu musieliśmy sprzedać 40 owiec i baranów, a tej jesieni sprzedaliśmy ich jeszcze więcej, żeby móc opłacić rachunki po tym jak wyczerpał się nasz kredyt – mówiła BBC rodzina rolników, którzy nie są w stanie opłacić nawet czynszu mimo uprawy 200 akrów ziemi w North York Moors.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniLondyn: Big Ben w remoncie przez 3 lata
NastępnyBrytyjscy pracodawcy w obronie imigrantów