Start Wiadomości Rząd radzi, aby wstrzymać się z rezerwacją wakacji

Rząd radzi, aby wstrzymać się z rezerwacją wakacji

303
0

Sekretarz transportu powiedział, że ludzie w Wielkiej Brytanii nie powinni jeszcze rezerwować wakacji w kraju ani za granicą z powodu koronawirusa.

Grant Shapps przyznał, że nie wiadomo na razie jak będzie wyglądała sytuacja latem. Boris Johnson powiedział, że ma nadzieję, że pod koniec tego miesiąca dostarczy „jasności” na temat możliwego złagodzenia lockdownu, ale opinia publiczna będzie musiała być „trochę bardziej cierpliwa”.

Lider Partii Pracy, Sir Keir Starmer, oskarżył ministrów o wysyłanie „mieszanych wiadomości” na temat tego, czy w wakacje sytuacja unormuje się i czy będziemy w stanie wyjechać na wymarzony urlop.

Zgodnie z zasadami lockdownu podróże są zakazane w Wielkiej Brytanii, ale spadek liczby przypadków koronawirusa podsycił nadzieje na powrót do względnej normalności wiosną lub latem. Jednak Shapps powiedział: „Proszę, nie rezerwujcie wakacji. Po prostu nie znam odpowiedzi na pytanie, „w którym miejscu będziemy tego lata.” „Jest za wcześnie, aby udzielać takich informacji.”

PoprzedniSettled status: zaaplikuj o status osiedleńca!
NastępnySanitariusze zbadają pacjentów na obecność Covid