Start Brexit Rząd przygotowuje mieszkańców do życia poza UE

Rząd przygotowuje mieszkańców do życia poza UE

892
0

Aby móc podróżować po Brexicie, brytyjczycy będą musieli posiadać paszport ważny przynajmniej sześć miesięcy.

Oznacza to, że osoby, które chcą dalej wyjeżdzać z kraju, a ważność ich dokumentu się kończy, muszą szybko zadziałać. Nowa zasada zacznie obowiązywać od 1 stycznia i wpłynie na wczasowiczów podróżujących do większości krajów w Europie, w tym do Hiszpanii, Grecji, Francji, Niemiec i Włoch, a także Islandii, Liechtensteinu, Norwegii i Szwajcarii. Te zasady nie dotyczą podróży do Irlandii. 

Szacuje się, że około 5 milionom Brytyjczyków paszport wygaśnie za niecały rok. Ci, którzy nie przedłużą terminu, nie będą mogli podróżować do większości krajów UE. Rząd rozpoczyna właśnie kampanię, która ma na celu przygotowanie Brytyjczyków do życia poza UE. Zawiera on informacje na temat paszportów, podwyżek ubezpieczenia podróży, opłat za telefon komórkowy w roamingu i podróży ze zwierzętami. Nowe przepisy oznaczają również, że wczasowicze mogą potrzebować międzynarodowego prawa jazdy, w zależności od kraju, do którego przyjeżdżają. Osoby podróżujące własnym samochodem mogą również potrzebować „zielonej karty” ubezpieczenia, aby udowodnić, że mają odpowiednią ochronę.

Inicjatywa „Nowy początek Wielkiej Brytanii: chodźmy” ma przygotować Brytyjczyków do odwiedzenia UE od 1 stycznia 2021 r., Kiedy Zjednoczone Królestwo wyjdzie z jednolitego rynku i unii celnej. Minister Gabinetu Ministrów, Michael Gove, powiedział: „Chociaż poczyniliśmy już znaczne postępy w przygotowaniu się do tego momentu, są jednak działania, które muszą podjąć firmy i obywatele, aby upewnić się, że jesteśmy gotowi do działania w terenie jako w pełni niezależne Zjednoczone Królestwo”. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniMiliony latających mrówek w Hampshire
NastępnyKobieta aresztowana pod zarzutem zabójstwa noworodka