Start Coronavirus Rząd „otwarty” na opóźnienie zniesienia restrykcji w Anglii 21 czerwca

Rząd „otwarty” na opóźnienie zniesienia restrykcji w Anglii 21 czerwca

687
0

Rząd jest „absolutnie otwarty” na opóźnienie ostatecznego zniesienia restrykcji Covid w Anglii 21 czerwca, jeśli to konieczne, powiedział sekretarz zdrowia. Brytyjski rząd opracowuje alternatywne opcje, jeśli planowane całkowite zniesienie restrykcji okazałoby się niemożliwe.

Ostatni etap znoszenia ograniczeń oznaczałby usunięcie wszystkich prawnych ograniczeń dotyczących kontaktów społecznych. Kluby nocne zostałyby ponownie otwarte, a ograniczenia dotyczące występów, wesel i innych wydarzeń życiowych również zostałyby zniesione. Jednak obawy dotyczące rozprzestrzeniania się wariantu Delta, dominującego obecnie w Wielkiej Brytanii, skłoniły niektórych naukowców do wezwania do opóźnienia znoszenia tych ograniczeń.

Rząd rozważa wprowadzenie alternatywnych rozwiązań, takich jak np. utrzymanie obowiązku zasłaniania twarzy w niektórych sytuacjach, kontynuowanie zalecenia pracy z domu, tam gdzie jest to możliwe, oraz niewielkie opóźnienie znoszenia restrykcji – do 4 lipca.

Brytyjski rząd do niedawna konsekwentnie zapewniał, że nic w danych nie wskazuje na konieczność odwołania czwartego – ostatniego – etapu znoszenia restrykcji, ale w ostatnich dniach, w związku z rosnącą liczbą zakażeń indyjskim wariantem koronawirusa zaczął sugerować, że data 21 czerwca nie jest pewna.

Poprzedni11 przypadków wariantu indyjskiego Covid w Southampton od czasu pierwszego wykrycia
NastępnyDzieci z Hampshire otrzymają wsparcie za pośrednictwem platformy zdrowia psychicznego