Start Coronavirus Rząd ostrzega, że zamknie plaże, jeśli ludzie nie będą przestrzegali dystansu społecznego

Rząd ostrzega, że zamknie plaże, jeśli ludzie nie będą przestrzegali dystansu społecznego

953
0

Sekretarz zdrowia Matt Hancock ostrzegł, że rząd podejmie działania, jeśli społeczne środki dystansujące będą nadal ignorowane.

Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak plaże na południu kraju pękały w szwach w najgorętszy dzień w roku.

Hancock powiedział, że rząd ma uprawnienia do zamykania miejsc publicznych, takich jak plaże, jeśli ludzie będą lekceważyć ograniczenia. Rada Bournemouth, Christchurch i Poole ogłosiły poważny incydent po tym, jak plaże zostały „całkowicie przeciążone”, gdy ogromna liczba odwiedzających tłoczyła się na plażach w ciągu dnia. Rada stwierdziły, że trzeba było przeprowadzić dodatkowe patrole policyjne w związku z „nieodpowiedzialnym” zachowaniem tłumu, który blokował drogi, wyrzucał śmieci na plaży i parkował nielegalnie.

Główny oficer medyczny w Anglii, profesor Chris Whitty, wezwał ludzi do przestrzegania zasad dystansowania społecznego w czasie upałów: „Jeśli nie będziemy postępować zgodnie z poradami dotyczącymi dystansu społecznego, liczba przypadków zachorowań na koronawirusa wzrośnie ponownie. Oczywiście ludzie będą chcieli cieszyć się słońcem, ale musimy to robić w sposób bezpieczny dla wszystkich”.

PoprzedniPonad 100 osób wzięło udział w nielicencjonowanym wydarzeniu muzycznym w Southampton Common
NastępnyOklaski dla NHS jako nowa brytyjska tradycja