Start Polecane Rząd opóźnia wprowadzenie zakazu na tzw. multi-buy

Rząd opóźnia wprowadzenie zakazu na tzw. multi-buy

487
0

Brytyjski rząd chce opóźnić wprowadzenie zakazu na kupno w promocyjnej cenie wielu produktów zaliczających się do niezdrowej żywności (tzw. multi-buy). Nie będą też zakazane reklamy telewizyjne tych produktów.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że zakaz odroczono o rok, gdyż w obliczu rosnącej inflacji wiele rodzin zmaga się z rosnącymi kosztami życia. Jednak od października będą obowiązywać ograniczenia dotyczące umieszczania tzw. junk food w wyeksponowanych miejscach (np. przy kasach) w sklepach.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej poinformował, że planowany zakaz na promocje typu „kup jedno, drugie gratis” zostanie wstrzymany do października 2023 roku. Takie oferty są popularne szczególnie jeśli chodzi o żywność i napoje o wysokiej zawartości tłuszczu, soli lub cukru.

W zeszłym miesiącu weszły w życie przepisy nakazujące dużym restauracjom, kawiarniom i lokalom serwującym dania na wynos podawanie kalorii w menu.

Minister zdrowia publicznego Maggie Throup podkreśliła, że ​​rząd nadal jest zaangażowany w rozwiązanie problemu otyłości u dzieci, jednak działacze na rzecz zdrowia twierdzą, że jest inaczej.

PoprzedniPolicja poszukuje trzech mężczyzn po ataku w Southampton
NastępnyScrewfix otworzy 80 nowych sklepów i zatrudni 800 osób