Start Wiadomości Rząd chce podnieść ceny papierosów. Za paczkę zapłacisz 15 funtów

Rząd chce podnieść ceny papierosów. Za paczkę zapłacisz 15 funtów

870
0

Brytyjski rząd chce podwyższyć ceny papierosów do 15 funtów za paczkę i wpłynąć w ten sposób na zmniejszenie zachorowalności na raka wśród mieszkańców Wysp.

Obecnie paczka papierosów na Wyspach kosztuje około 9,60 funta. Nowe propozycje związane z podwyższeniem tej ceny pojawiły się w dokumencie sporządzonym przez Independent Cancer Taskforce.

Zgodnie z założeniem, że palenie papierosów jest główną przyczyną raka płuc, eksperci twierdzą, że zachorowalność można obniżyć przez utrudnienie konsumentom dostępu do papierosów. Zgodnie z sugestią pojawiającą się w dokumencie, do roku 2020 cena papierosów powinna wzrosnąć o 50%.

Przewodniczący Independent Cancer Taskforce, Harpal Kumar nalega, aby podwyżki te wprowadzić tak szybko, jak to tylko możliwe. „Posiadamy większą wiedzę niż kiedykolwiek, na temat tego, w jaki sposób zapobiegać, diagnozować i leczyć choroby, a także jak zdrowo żyć. Teraz potrzebujemy tylko działania. Czeka nas jeszcze daleka droga, jednak mamy nadzieję, że rząd i NHS dokonają koniecznych zmian i to jak najszybciej”.

Dyrektor generalny NHS Simon Stevens poparł raport i oświadczył, że „NHS deklaruje swoją pomoc we wdrażaniu metod prewencyjnych, a także wczesnego diagnozowania, nowoczesnych terapii i troskliwej opieki”.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniIKEA w UK podnosi stawki pracownikom
NastępnyOsiemnastoletnia kobieta zgwałcona w Bournemouth