Start Polecane Rząd apeluje do lekarzy pierwszego kontaktu, aby przyjmowali więcej pacjentów osobiście

Rząd apeluje do lekarzy pierwszego kontaktu, aby przyjmowali więcej pacjentów osobiście

445
0

Lekarzom rodzinnym w Anglii mówi się, aby przyjmowali więcej pacjentów twarzą w twarz, ponieważ długie oczekiwania na pogotowiu osiągają najgorszy poziom od początku prowadzenia rejestrów.

Ministrowie ustanowili pakiet ratownictwa zimowego o wartości 250 milionów funtów, aby przychodnie lekarskie mogły zatrudnić więcej pracowników tymczasowych.

Brak dostępu do lekarzy rodzinnych jest wymieniany jako kluczowy czynnik rosnącej presji na izby przyjęć. We wrześniu jedna czwarta pacjentów zgłaszających się na SOR czekała na leczenie dłużej niż cztery godziny. To najgorszy wynik od 2004 roku.

Ci, którzy następnie zostali przyjęci na oddział, musieli także liczyć się z rekordowo długim oczekiwaniem na łóżko. Spośród 386 000, którzy zostali przyjęci, ponad jedna czwarta czekała ponad cztery godziny na zwolnienie łóżka, a ponad 5000 musiało czekać ponad 12 godzin.

Finansowanie w wysokości 250 milionów funtów dla lekarzy rodzinnych jest częścią dodatkowego funduszu Covid o wartości 5 miliardów funtów, który został ogłoszony w zeszłym miesiącu, aby pomóc NHS do końca roku i stanowi dodatek do 12 miliardów funtów zarezerwowanych w tym roku na usługi lekarzy pierwszego kontaktu.

PoprzedniPiętnastolatek aresztowany po ataku z nożem w ręku w Southampton
NastępnyRynek energetyczny kolejne dwie firmy upadają