Start Polecane Ryanair skraca czas na odprawę

Ryanair skraca czas na odprawę

544
0

Linie lotnicze Ryanair skraca czas na odprawę do dwóch dni. 

Na początku tego roku linia lotnicza Ryanair wprowadziła nową politykę, która oznaczała, że osoby bez pierwszeństwa na pokład nie mogły zabrać swojego bagażu kabinowego do samolotu, ale zamiast tego musiały włożyć je do ładowni. Teraz czas na kolejne zmiany – obcinają czas odprawy o połowę.

Miliony pasażerów, którzy kupili bilety na loty Ryanairem od 13 czerwca, zostali ostrzeżeni, że będą mogli dokonać odprawy zaledwie 48 godzin przed odlotem samolotu.

Jeszcze dwa lata temu pasażerowie mogli odprawić się na tydzień przed odlotem, po czym zredukowano ten czas do czterech dni. Teraz, Ryanair wprowadza kolejne zmiany, jeszcze bardziej skracając czas odprawy.

W ubiegłym roku linie lotnicze spotkały się z ostrą krytyką za dodatkowe opłaty za rezerwację miejsc.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tego powodu, że możemy umożliwić jakiemukolwiek klientowi, któremu zależy na wolnym od dodatkowej opłaty losowo przydzielonym miejscu, jednak robimy też wszystko, co w naszej mocy, aby dać większe możliwości klientom, którzy chcą zapłacić za zarezerwowane miejsca – powiedział rzecznik linii lotniczej Ryanair.

W 2017 roku Ryanair zarobił 1,1 miliarda funtów. Linia ta obsługuje ponad 600 000 lotów rocznie, a Boeing 737-800 może pomieścić około 189 pasażerów. Jeśli wszyscy ci pasażerowie mieliby kupić pierwszeństwo wejścia na pokład (5 funtów), to przewoźnik zarobiłby dodatkowe 567 milionów funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniRajd golasów powraca do Southampton
NastępnyW Liverpoolu odbył się pogrzeb Alfiego Evansa