Start Coronavirus Ryanair pozywa brytyjski rząd za blokowanie zagranicznych podróży

Ryanair pozywa brytyjski rząd za blokowanie zagranicznych podróży

760
0

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły, że wnoszą pozew sądowy przeciwko Wielkiej Brytanii. Pozew dotyczy systemu 'sygnalizacji świetlnej’ dla podróży międzynarodowych.

Ryanair ma nadzieję, że pomoże to zmienić sytuację w podróżowaniu przed sezonem wakacyjnym. Do szczytu sezonu wakacyjnego zostało zaledwie kilka tygodni, a branża lotnicza obawia się utraty szansy na wysokie zarobki i odbicie po koronawirusowym kryzysie, ponieważ brytyjski rząd wciąż nie zniósł restrykcyjnych ograniczeń w podróżowaniu. Linie lotnicze wielokrotnie krytykowały rządowy system sygnalizacji świetlnej, twierdząc, że jest „nieprzewidywalny i nie ma naukowego sensu”.

W maju, po miesiącach lockdownu, Wielka Brytania zezwoliła na międzynarodowe podróże, ale zniechęca do odwiedzania popularnych miejsc wakacyjnych, takich jak Hiszpania, Francja czy Grecja, klasyfikując je jako „bursztynowe” w ramach swojego systemu sygnalizacji świetlnej.  Po powrocie z tych krajów podróżny musi poddać się 10-dniowej kwarantannie oraz wykonać dwa testy na Covid-19 – 2. i 8. dnia po powrocie do Anglii.

PoprzedniCovid: Włochy nałożą kwarantannę na podróżnych z Wielkiej Brytanii
NastępnyNauczycielka ma zakaz nauczania po tym, jak „krzyczała na bezbronnego ucznia”