Start Polecane Ryanair nie chce wypłacić odszkodowań po anulowaniu lotów

Ryanair nie chce wypłacić odszkodowań po anulowaniu lotów

793
0

Przez odbywające się strajki personelu, przewoźnik Ryanair musiał odwołać setki lotów w tym tygodniu. Zdenerwowani pasażerowie żądają odszkodowania. Linie lotnicze uważają, że to nie ich wina. 

Zostało odwołanych blisko 600 lotów, a poszkodowanych pasażerów jest około 100 000, którzy żądają od linii lotniczej odszkodowania. Ryanair uważa jednak, że nie czuje się zobligowany do wypłacania finansowej rekompensaty. Sądzi, że to nie ich wina, podaje Mirr.co.uk.

– Ryanair w pełni przestrzega wszystkich przepisów EU261 [europejskich zasad dotyczących praw pasażerów linii lotniczych], jednak ze względu na to, że odwołania lotów były spowodowane nadzwyczajnymi okolicznościami, odszkodowanie nie jest należne. Zgodnie z ustawodawstwem EU261, odszkodowanie nie przysługuje, gdy związek działa w sposób nieuzasadniony i całkowicie niezależny od linii lotniczej – powiedziała w oświadczeniu linia lotnicza.

Ryanair zauważył, że załoga we Włoszech strajkuje 24 godziny, ekipa w Hiszpanii, Portugalii i Belgii strajkuje przez 48 godzin, podczas gdy irlandzcy piloci również ogłosili dalsze strajki. Są one skutkiem tego, że związki zawodowe w tych krajach prosiły o zatrudnienie personelu zgodnie z ich prawem, a nie ustawodawstwem irlandzkim. Ryanair ostrzegł, że może dojść do utraty pracy, jeśli strajki będą kontynuowane, ale związek zawodowy Forsa, który reprezentuje pilotów, odrzucił to.

– Ten rodzaj groźnego oświadczenia nie sprzyja budowaniu zaufania i rozstrzygnięciu sporu, a Forsa nie akceptuje tego, że zarządzanie firmą lub ekspansja w linii lotniczej musi być zagrożona przez kierownictwo firmy – powiedział rzecznik związku Forsa.

– Po trzech miesiącach i dziewięciu godzinach Forsa nadal nie odpowiedziała na nasze pisemne propozycje dotyczące stażu pracy, transferów podstawowych i urlopu rocznego, które dotyczyły ich wymagań dotyczących roszczeń – napisał wczoraj Ryanair na Twitterze.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniW Southampton rośnie liczba pacjentów przyjętych do szpitala z powodu odwodnienia
NastępnyPuste półki w supermarketach w UK. Klienci oburzeni