Start Polecane Ryanair likwiduje połączenie Lublin-Londyn

Ryanair likwiduje połączenie Lublin-Londyn

1062
0

W przyszłym roku pasażerowie nie polecą z Lublina do Londynu-Stansted liniami Ryanair. Z innego założenia wyszła konkurencja – Wizz Air, który postanowił zwiększyć częstotliwość lotów na odcinku Lublin-Londyn Luton.

Wiosną 2019 roku przestaną kursować samoloty Ryanair z Lublina na lotnisku Stansted w Londynie. To duża strata dla polskiego portu lotniczego, ponieważ Stansted stanowił dotychczas najlepszą trasę dla Lublina – takie kursy cieszyły się sporym zainteresowaniem. Często miejsca w samolocie były wypełnione do ostatniego. 

Niestety, irlandzka firma lotnicza Ryanair postanowiła zlikwidować połączenie na tej trasie. Jednak nic straconego, ponieważ konkurencja – Wizz Air postanowił zwiększyć częstotliwość lotów z Lublina do Londynu Luton. 

– Na bieżąco monitorujemy wyniki przewozowe i szacujemy wyniki ekonomiczne każdej trasy dostępnej na naszym lotnisku. Ryanair podjął decyzję o zawieszeniu trasy do Stansted i jest to dla nas decyzja dosyć zaskakująca. Rynek natomiast nie znosi próżni i na reakcję nie trzeba było długo czekać. Na miejsca Ryanaira „wskoczy” Wizz Air – skomentował Piotr Jankowski, rzecznik PL Lublin.

Wizz Air lata większymi samolotami, mieszącymi około 240 pasażerów, więc wydaje się to bardzo korzystne dla pasażerów, mimo że lecąc z Lublina wylądują na Luton, a nie Stansted. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniNajbardziej ruchliwy dzień na drogach Hampshire
NastępnyCoroczne polowanie w Boxing Day odbędzie się w New Forest