Start Polecane Ruszył program testowy dla skuterów elektrycznych w Southampton

Ruszył program testowy dla skuterów elektrycznych w Southampton

1219
0

Mieszkańcy miasta mogą teraz używać skuterów elektrycznych do podróżowania po Southampton, ponieważ wczoraj rozpoczął się program testowy.

Łącznie 50 e-skuterów będzie dostępnych do wypożyczenia w pięciu stacjach dokujących w całym mieście. Należą do nich Southampton Central Station North, Sea City Museum, Guildhall Square, University of Southampton oraz Highfield Campus i Wessex Lane.

Mieszkańcy będą mogli wynająć hulajnogi elektryczne od 6:00 do 22:00, w ramach płatności na bieżąco lub subskrypcji. E-skutery dostarczane przez Voi Scooters będą kosztować 1 GBP za odblokowanie, a następnie 0,14 GBP za każdą minutę użytkowania. Będą również dostępne oferty zniżkowe, w tym 24-godzinne za 5 funtów i 30-dniowe za 55 funtów subskrypcji.

Usługa ta będzie bezpłatna dla pracowników NHS i służb ratunkowych do końca lockdownu. Będą również zniżki dla studentów i osób o niskich dochodach.

Poruszając się na hulajnodze elektrycznej nie będzie można przekroczyć prędkości 10 mil na godzinę, a na niektórych obszarach prędkość poruszania się będzie jeszcze bardziej ograniczona.

Ludzie będą mogli jeździć na hulajnogach elektrycznych po całym mieście między Guildhall Square, Wessex Lane i University of Southampton. Jednak jazda na hulajnogach elektrycznych w parkach miejskich będzie zabroniona.

PoprzedniLiczba zaszczepionych w Hampshire i Isle of Wight Covid przekroczyła 750 000
NastępnyHampshire jako jeden z pierwszych obszarów z ultraszybkim łączem szerokopasmowym