Start Wiadomości Ruszają policyjne „polowania” na kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków

Ruszają policyjne „polowania” na kierowców prowadzących pod wpływem narkotyków

1460
0

Sześciu kierowców zostało aresztowanych w ciągu pierwszego dnia policyjnej operacji, mającej na celu namierzenie osób prowadzących pod wpływem substancji psychoaktywnych lub alkoholu.

Funkcjonariusze drogówki z West Midlands przebadali już kilkudziesięciu kierowców na terenie Birmingham i Black Country. Podobne „polowania” na osoby jeżdżące po brytyjskich trasach pod wpływem alkoholu lub narkotyków będą prowadzone do końca czerwca. Policyjne patrole będą poruszać się w nieoznakowanych samochodach i obserwować te miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków.

Na sprawdzenie, czy dana osoba nie kieruje pojazdem pod wpływem marihuany, mają pozwolić specjalne przenośne testy narkotykowe. Pierwszą osobą aresztowaną po przeprowadzeniu go był 21-latek z Moseley, który został zatrzymany przez policję w poniedziałek ok. 4 nad ranem.

„Naszym celem nie jest zatrzymywanie przypadkowych osób, tylko namierzanie tych, których sposób prowadzenia wydaje nam się podejrzany” – wyjaśnia Jed White z Central Motorway Police Group. „Wierzymy, że kierowanie się inteligencją i instynktem podczas typowania kierowców stanowiących zagrożenie dla innych uczestników ruchu to najlepsze rozwiązanie. Już teraz nasz wskaźnik zatrzymań takich osób czterokrotnie przewyższył średnią krajową” – dodaje.

Służby przypominają jednocześnie, że każdy, kto jest świadkiem niepokojących incydentów na drodze, powinien informować o tym policję – pod numerem 101 lub anonimowo na Crimestoppers 0 800 555 111.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
Poprzedni„Parlamentarzyści powinni zarabiać więcej” – wnioskuje komisja. Cameron popiera
NastępnyCiało mężczyzny wypłynęło z wody w Southampton