Start Polecane Rusza rozszerzony program rabatów na rachunki za energię

Rusza rozszerzony program rabatów na rachunki za energię

856
0

Niektóre gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii zaczynają otrzymywać kolejne rabaty na rachunki za energię w ramach programu Warm Home Discount.

Przez prawie dekadę kwota rabatu była utrzymywana na poziomie 140 funtów, ale tej zimy wzrosła do 150 funtów i będzie automatycznie odliczana od rachunków. Rząd zapowiedział, że priorytetowo potraktuje te gospodarstwa domowe, które są w największej potrzebie.

Program Warm Home Discount funkcjonuje w Anglii, Walii i Szkocji już od pewnego czasu i ma na celu pomoc osobom, które mogą mieć problemy z opłaceniem rachunków za ogrzewanie w okresie zimowym.

Kiedy rachunki za energię zaczęły rosnąć, rząd zapowiedział, że system zostanie zreformowany, rozszerzony i będzie korzystniejszy.

Począwszy od tej chwili do marca, większość dostawców usług energetycznych automatycznie odejmie 150 funtów z rachunków za energię elektryczną każdemu, kto się do tego kwalifikuje. Osoby posiadające liczniki przedpłatowe mogą otrzymać bony.

Do otrzymania rabatu kwalifikuje się około 2,8 mln osób, w tym:

-emeryci, którzy otrzymują dodatek Guarantee Credit – składnik Pension Credit,

-osoby o niskich dochodach, które otrzymują określone zasiłki uzależnione od wysokości dochodów i są zagrożone ubóstwem energetycznym.

Rząd oświadczył, że obecnie do rabatu zakwalifikuje się dodatkowo 750 000 osób, ponieważ otrzymują one zasiłek mieszkaniowy, a nowy system priorytetowo traktuje gospodarstwa domowe, które najprawdopodobniej będą miały trudności z ogrzewaniem swoich domów.

PoprzedniSouthampton Guildhall Square może zostać przemianowany na Elizabeth Square
NastępnyUSS Gerald R Ford: Największy okręt wojenny świata przypływa do Portsmouth