Start Southampton Rusza program redukcji emisji dla miejskich statków wycieczkowych

Rusza program redukcji emisji dla miejskich statków wycieczkowych

201
0

Wszedł w życie wielomilionowy program redukcji emisji dla statków wycieczkowych odwiedzających Southampton.

Nowy system umożliwia statkom zacumowanym przy terminalach Horizon i Mayflower a następnie wyłączenie silników i podłączenie do zasilania z lądu.

W 2020 roku członkowie Friends of the Earth zebrali się w Mayflower Park i wezwali statki do wyłączania silników między rejsami.

W zeszłym roku nowy raport twierdził, że statki wycieczkowe były prawdopodobnym źródłem ryzyka dla pasażerów, personelu i osób mieszkających w pobliżu portów lub pracujących w stoczniach.

Raport powstał na podstawie międzynarodowych badań prowadzonych przez University of Exeter.

Profesor Lora Fleming powiedziała: „Turystyka rejsowa szybko się rozwijała przed Covid-19, a nasze badania pokazują, że ma ona duży wpływ na środowisko oraz zdrowie i samopoczucie ludzi.

„Potrzebujemy znacznie lepszego monitorowania, aby wygenerować bardziej solidne dane, aby uzyskać prawdziwy obraz tych wpływów.”

„Bez nowych i ściśle egzekwowanych krajowych i międzynarodowych ujednoliconych przepisów branża rejsów wycieczkowych prawdopodobnie nadal będzie powodować poważne zagrożenia dla zdrowia i środowiska”.

Nowe statki, w tym Queen Mary 2, są wyposażone w łączność z lądem, co umożliwia im korzystanie z nowych obiektów w Southampton.

Minister ds. Morskich Robert Courts, poseł do parlamentu, powiedział: „To niesamowite, że porty takie jak Southampton dają przykład wykorzystania czystych technologii morskich dla bardziej ekologicznego portu i lepszej jakości powietrza. Wykonali świetną robotę dzięki swojej elektrowni nabrzeżnej dla statków wycieczkowych”.

Projekt energetyczny o wartości 9 milionów funtów był wspierany przez dotację z Solent Local Growth Deal, zorganizowanego przez Solent Local Enterprise Partnership (LEP).

Operatorzy portów ABP Southampton wdrożyli program z pomocą Powercon.

PoprzedniGłówni sprzedawcy detaliczni zakazują sprzedaży jednorazowych grilli
NastępnyWieczorny bilet autobusowy w Southampton za 1 funta