Start Polecane Rozpoczynają się prace nad kolejną fazą projektu ratowania nadmorskiego fortu

Rozpoczynają się prace nad kolejną fazą projektu ratowania nadmorskiego fortu

258
0

Rozpoczął się kolejny etap prac wartego 3 miliony funtów projektu ratowania jednego z najstarszych skarbów Hampshire, którego część zawaliła się w zeszłym roku.

Historyczny zamek Hurst jest własnością English Heritage, która zaczęła wzmacniać XIX-wieczny mur, który obecnie stanowi ważną część obrony morskiej tego miejsca.

Organizacja charytatywna zajmująca się ochroną konserwatorską rozpoczęła również badania nad geologią Mierzei Hurst i wytrzymałością fundamentów zamku.

Wyniki prawdopodobnie rzucą nowe światło na to, jak najlepiej chronić popularną atrakcję przed zmianami klimatycznymi i podnoszącym się poziomem mórz.

Hurst został zidentyfikowany jako jeden z sześciu najbardziej wrażliwych przybrzeżnych zamków należących do English Heritage.

Wykonano już ogromną pracę od czasu, gdy część fortu runęła do morza w lutym 2021 roku. Incydent dotyczył zewnętrznej ściany wschodniego skrzydła zamku, dobudowanej w XIX wieku. Około 22 000 ton gontów i skał zostało zużytych do zbudowania dużego umocnienia brzegowego – konstrukcji stworzonej przez człowieka, zaprojektowanej do rozbijania i pochłaniania uderzeń fal.

PoprzedniMieszkańcy UK martwią się o podstawowe sprawy, takie jak ogrzewanie i jedzenie
NastępnyPrzedłużono okres próbny na e -hulajnogi w Southampton