Start Polecane Rozpoczynają się prace nad dwoma nowymi projektami rowerowymi w Southampton

Rozpoczynają się prace nad dwoma nowymi projektami rowerowymi w Southampton

549
0

Rada Miasta inwestuje pieniądze w poprawę jakości jazdy na rowerze w Southampton.

Prace nad nowymi ulepszeniami ścieżek rowerowych na Bitterne Triangle i wzdłuż Peartree Avenue rozpoczynają się w poniedziałek, 22 lipca i mają trwać siedem tygodni.

Rada Miasta twierdzi, że prace następują po uruchomieniu Karty Zielonego Miasta, która ma na celu uczynienie jazdy na rowerze bezpiecznym, łatwym i atrakcyjnym sposobem poruszania się po Southampton, a także ograniczenie zanieczyszczenia i zatorów.

Nowe trasy rowerowe są częścią powstającej sieci rowerowej Southampton Cycle Network (SCN) i będą łączyć się z SCN3 Eastern Cycle Freeway, biegnącą z Bursledon wzdłuż A3024 przez Bitterne do centrum miasta.

Projekt na Bitterne Triangle ma kosztować 160 000 funtów i ma trwać siedem tygodni.Obejmuje on: poszerzenie odcinka chodnika między Whitworth Crescent a Cobden Bridge, aby uczynić go wspólną drogą rowerową; poszerzenie wejścia do Riverside Park, aby umożliwić lepszy dostęp dla rowerzystów; ulepszanie wykrywania sygnałów drogowych i komunikacji, aby sygnały mogły lepiej reagować na zapotrzebowanie; modernizacja sygnałów drogowych w celu komunikowania się z autobusami i utrzymywania zielonego światła dłużej, gdy zbliża się autobus.

Wzdłuż Peartree Avenue powstanie nowa wspólna droga rowerowa i chodnik między Angel Crescent i Chessel Avenue. Przejścia dla pieszych i rowerzystów zostaną zmodernizowane. Aby wykonać pracę bezpiecznie, ta część Peartree Avenue stanie się jednokierunkowa tylko na czas trwania pracy.

PoprzedniStephen Nicholson uznany winnym morderstwa Lucy McHugh
NastępnyMężczyzna dźgnięty nożem i obrabowany w Southampton