Start Polecane Rozpoczęto petycję, aby zatrzymać parkowanie na chodniku w Southampton

Rozpoczęto petycję, aby zatrzymać parkowanie na chodniku w Southampton

299
0

Petycja, aby uczynić „z natury niebezpieczną” formę parkowania przestępstwem, wywołała spór o jurysdykcję między radą a policją, przy czym obie strony twierdzą, że to druga jest odpowiedzialna za egzekwowanie prawa.

Rada Miejska Southampton twierdzi, że nielegalne parkowanie na chodniku to sprawa policji – jednak policja upiera się, że jest to sprawa rady.

Rzecznik rady powiedział: „Obecnie funkcjonariusze rady cywilnej mogą egzekwować parkowanie na chodniku lub poboczu tylko wtedy, gdy istnieją ograniczenia parkowania (np. podwójne żółte linie, pojedyncze żółte linie itp.) na sąsiedniej jezdni, ponieważ mają one zastosowanie do chodnika i pobocza.

„Przeszkodę na chodniku, na którym nie ma ograniczenia, można zgłosić na policję pod numerem telefonu 101”. Rzecznik policji powiedział jednak, że jest to sprawa rady.

Na policyjnej stronie internetowej czytamy: „Sąsiedzi parkujący na Twoim terenie lub po drugiej stronie Twojego podjazdu oraz osoby porzucające pojazdy na ulicy mogą wydawać się sprawą dla policji. Jednak bardzo często pierwszym punktem kontaktu są władze lokalne”.

Jeśli pojazd jest zaparkowany nad opuszczonym krawężnikiem, skarżący powinni udać się do rady miejskiej, mówi strona internetowa.

Kliknij aby zobaczyć

PoprzedniRenowacja zabytkowego budynku Weigh House została zakończona
NastępnyPuby w UK ostrzegają przed masowymi zamknięciami z powodu rosnących rachunków za energię