Start Polecane Rozpoczęto kampanię mającą na celu ograniczenie prędkości w Southampton

Rozpoczęto kampanię mającą na celu ograniczenie prędkości w Southampton

598
0

Rozpoczęto kampanię wzywającą do obniżenia ograniczenia prędkości na jednej z dróg w Southampton w związku z długotrwałymi obawami o bezpieczeństwo na tym obszarze.

Liberalni Demokraci z Bassett apelują do rady miejskiej o zmniejszenie obecnego limitu 40 mil na godzinę na Bassett Green Road między rondem Chilworth a skrzyżowaniem z Bassett Green Village do 30 mil na godzinę. Apel pojawił się po tragicznym wypadku na drodze, w którym zginęła 92-letnia kobieta.

Radny z Basset powiedział: „Mieszkańcy wyrazili zaniepokojenie z powodu wielu wypadków, które miały miejsce na tej drodze okresie letnim i jesiennym. Po usunięciu pasa rowerowego we wrześniu, ograniczenie prędkości na pobliskiej Bassett Avenue zostało utrzymane na poziomie 30 mil na godzinę.”

Radny Steve Leggett, członek gabinetu rady miejskiej ds. zielonego miasta, powiedział, że ruch ten ma na celu „zwiększenie bezpieczeństwa”. Mówiąc o Bassett Green Road, Leggett powiedział: „Dokonujemy przeglądu danych dotyczących wypadków, w ramach ogólnokrajowego corocznego programu bezpieczeństwa drogowego, podejmującego środki łagodzące w przypadku zidentyfikowania trendów. Dodatkowe analizy danych i ograniczeń prędkości na drogach są również przeprowadzane w momencie, gdy pojawia się tam problem.”

„W przypadku Bassett Green Road czekamy na pełny raport z incydentu z Hampshire Constabulary przed podjęciem jakichkolwiek decyzji”.

PoprzedniRoyal Mail wydaje pilne ostrzeżenie o „fałszywych e-mailach”
NastępnyPlan budowy mieszkań i ośrodka rekreacyjnego w Southampton o wartości 250 mln